International Appointments

Far Western Regional Representatives to International Committees


INTERNATIONAL ARCHIVES COMMITTEE

Donna L. Cook (Epsilon Xi Omega, San Diego, CA)


INTERNATIONAL BASILEI CERTIFICATION COMMITTEE

Dorothy J. Smith-Jackson (Sigma Delta Omega, Elk Grove, CA)


INTERNATIONAL BUILDING & PROPERTIES COMMITTEE

Sharon Godbolt (Rho Delta Omega, Palo Alto, CA)


INTERNATIONAL CHAPTER HISTORY BOOK COMMITTEE

Lauren N. Peebles - Chairman (Xi Gamma Omega, Oakland, CA)

Eula Saxon Dean (Delta Beta Omega, Phoenix, AZ)


INTERNATIONAL COMMUNICATIONS COMMITTEE

Natalie Bunkley (Tau Tau Omega, Santa Monica, CA)


INTERNATIONAL CONFERENCE PLANNING COMMITTEE

Yolanda Brown (General Member)


INTERNATIONAL CONNECTION COMMITTEE

Tifara Monroe (Tau Beta Omega, Marina Del Rey, CA)


INTERNATIONAL CONSTITUTION COMMITTEE

Elke Suber (Delta Upsilon Omega, Seattle, WA)


INTERNATIONAL DIAMOND/GOLDEN/SILVER SORORS COMMITTEE

Ella Turner Gray (Delta Zeta Omega, San Francisco, CA)


INTERNATIONAL DISASTER RELIEF COMMITTEE

Emma E. Houston (Upsilon Beta Omega, Salt Lake City, UT)


INTERNATIONAL FINANCE COMMITTEE

Audrey Kay (Rho Delta Omega, Palo Alto, CA)


INTERNATIONAL FOUNDATIONS COMMITTEE

E. Lavonne Lewis (Theta Theta Omega, Las Vegas, NV)

Connye Y. Harper (Theta Theta Omega, Las Vegas, NV)


INTERNATIONAL GRADUATE ADVISORS' CERTIFICATION COMMITTEE

Billie Rayford (Theta Theta Omega, Las Vegas, NV)


INTERNATIONAL GRADUATE/ UNDERGRADUATE TASK FORCE

Selena Young (Delta Zeta Omega, San Francisco, CA)

Haley James (Eta Sigma, University of San Francisco, San Francisco, CA)


INTERNATIONAL HBCU TASK FORCE

Natalie V. Nagthall (Theta Mu Omega, Inglewood, CA)


INTERNATIONAL HUMAN RESOURCES COMMITTEE

Eldora Prentiss (Alpha Gamma Omega, Los Angeles, CA)


INTERNATIONAL DAY OF PRAYER COMMITTEE

Sheila Copeland (General Member)


INTERNATIONAL LEADERSHIP DEVELOPMENT COMMITTEE

Diane Peete (Theta Mu Omega, Inglewood, CA)


INTERNATIONAL LEADERSHIP FELLOWS COMMITTEE

Linda J. Gaines Brooks - Co-Chairman (Eta Nu Omega, Riverside, CA)

Jodie-Ann Duquesnay (Tau Beta Omega, Marina Del Rey, CA)


INTERNATIONAL MEMBERSHIP COMMITTEE

Desiree DeShay-Weakley (Eta Lambda Omega, Pasadena, CA)


INTERNATIONAL MEMBERSHIP INTAKE PROCESS COMMITTEE

Joyce Suber (Epsilon Xi Omega, San Diego, CA)


INTERNATIONAL MUSIC COMMITTEE

Gail Atley - Chairman (Mu Lambda Omega, Culver City, CA)

Archalene Amos Martin - Co-Chairman (Eta Gamma Omega, Sacramento, CA)


INTERNATIONAL NOMINATING COMMITTEE

Arion Stone (Kappa Xi, University of Nevada, Las Vegas)


INTERNATIONAL PROGRAM COMMITTEE

Princess "Faith" Singleton (Rho Delta Omega, Palo Alto, CA)

Audrey J. Owens (Tau Tau Omega, Santa Monica, CA)


INTERNATIONAL PROTOCOL COMMITTEE

Adrienne Thompson (Mu Lambda Omega, Culver City, CA)


INTERNATIONAL REINSTATEMENT TASK FORCE

Linda Groomes Walton - Chairman (Delta Beta Omega, Phoenix, AZ)

Barbara Denson Trotter (Mu Lambda Omega, Culver City, CA)


INTERNATIONAL RISK MANAGEMENT TASK FORCE

Keysa Rogers (Theta Theta Omega, Las Vegas, NV)


INTERNATIONAL RITUALS COMMITTEE

Susan Hall Comrie (Alpha Gamma Omega, Los Angeles, CA)


INTERNATIONAL SISTERLY RELATIONS COMMITTEE

Victoria Morris-Ivie (Mu Epsilon Omega, Orange County, CA)


INTERNATIONAL STANDARDS COMMITTEE - INVESTIGATIONS

Lynette P. Henley (Kappa Beta Omega, Vallejo, CA)


INTERNATIONAL STANDARDS COMMITTEE

Lanee S. Burns (Mu Lambda Omega, Culver City, CA)


INTERNATIONAL STRATEGIC PARTNERS COMMITTEE

Shannon Nash (Rho Delta Omega, Palo Alto, CA)


INTERNATIONAL STRATEGIC PLANNING COMMITTEE

Marsha Overton Dodson (Omega Omicron Omega, San Diego, CA)


INTERNATIONAL TECHNOLOGY COMMITTEE

Nichole Jordan (Xi Gamma Omega, Oakland, CA)


INTERNATIONAL UNDERGRADUATE ACTIVITIES COMMITTEE

Alexsys D. Hornsby (Rho, University of California-Berkeley, Berkeley, CA)


FAR WESTERN REGION EAF COORDINATOR

Clara Baity (Epsilon Xi Omega, San Diego, CA)