South Eastern's International Representation

International President

Dr. Glenda Baskin Glover, Beta Delta Omega


International Committee Chairmen


Amenities/Courtesies

Delawne Lisa Quinn, Chair, General Member


Basilei Certification

Mary Conner, Chair, Kappa Lambda Omega


Building & Properties

Patricia Magee, Chair, Rho Lambda Omega


Membership

Tracey Morant Adams, Chair,Upsilon Eta Omega


Membership Intake Process

Cynthia Finch, Chair,Psi Zeta Omega


Publications/Communications

Kelli Sharpe, Co-Chair, Beta Delta Omega


Sisterly Relations

Andrea Miles, Chair,Omicron Omega


Special Advisors

Nancy Sewell, Zeta Eta Omega


Special Projects

Vanessa Rogers Long, Chair, Iota Delta Omega


Technology

C. Denise Wright, Co-Chair, Beta Delta Omega


International Committee Representatives


Archives

Elizabeth McPhee, Pi Nu Omega


Basilei Certification

Charlotte Anderson, Kappa Lambda Omega


Chapter History Book

Irene Byrd, Eta Xi Omega

Jasmine Parham (UG), Gamma Rho


Conference Planning

Daryka Reeves, Epsilon Gamma Omega


Connection

Juanda Maxwell, Zeta Eta Omega


Constitution

Renee Toomer, Pi Nu Omega


Corporate Strategic Partners

Patricia Robinson, MD, Zeta Eta Omega


Diamond Golden Silver

Sharon Shaw-McEwen, Pi Nu Omega


Disaster Relief Committee

Katrina Thompson, Phi Lambda Omega


EAF Regional Coordinators

Candie L. Simmons, Beta Delta Omega


Economic Impact Study

Lesia Crumpton Young


Financial Officers Certification

Tanya Coats, Psi Zeta Omega


Foundations

Deborah Cole, Alpha Delta Omega


Graduate/Undergraduate Task Force

Wilhemina Evans, Psi Zeta Omega

Rose Bryant (UG), Delta Sigma


Graduate Advisors Certification

Toni Moore, Beta Delta Omega


HBCU Task Force

Autumn Prather, Upsilon Psi Omega


Honorary Members and Awards

Rose Jackson Flenorl, Beta Epsilon Omega

Terri Sewell (Resource), General


Human Resources

Annalise Anise, Delta Theta Omega


International Day of Prayer

Belva Weathersby, Kappa Lambda Omega


Leadership Development

LaShelle Vaughn, Beta Epsilon Omega


Leadership Fellows

Gwen Tilghman, Omicron Omega


Membership

Sophia Loren Bell Johnson, Omicron Chi Omega


Membership Intake Process

Tonya Parker, Beta Delta Omega

Braxton Simpson (UG), Alpha Psi


Nominating

Angelica Kollie, Pi


Program

Jane Jackson (Resource), Kappa Lambda Omega

Dana Wingate Gideon, Kappa Phi Omega


Protocol

Maggie Harper, Beta Delta Omega


Reinstatement Task Force

Rayverne Wilson (Resource), Beta Epsilon Omega

Janice Gray, Phi Lambda Omega


Risk Management

Adrienne P.K. Washington (Resource), Epsilon Gamma Omega

Toni Franklin, Phi Lambda Omega


Rituals

Deborah Gambrell-Chambers, Theta Sigma Omega


Sanction Review

JoCeleste Pettway, Psi Omicron Omega


Sisterly Relations

Rachel Helton, Phi Lambda Omega


Special Projects

Zelmarine Anderson Murphy, Mu Xi Omega


Specialty License Plate Task Force

Edna Sheridan, Rho Chi Omega


Spiritual Oversight

Inetta Rogers, Beta Epsilon Omega


Standards-Investigations

Pamela Bright, Kappa Lambda Omega


Standards-Operations

Juandalyn Magee, Rho Lambda Omega


Strategic Planning

Lou Dale Bryant, Zeta Eta Omega

Juanita Sims Doty (Resource), Beta Delta Omega


Undergraduate Activities

Sumayia Z. Young, Theta Psi